Հաշմանդամություն ունեցող անձանց աշխատանքի ոլորտի շահերի պաշտպանության առաջարկություններ
Սույն առաջարկությունների փաթեթը մշակվել է Եվրոպական միության ֆինանսական աջակցությամբ, «Իրավաբանների հայկական ասոցիացիա» ՀԿ-ի, «Տնտեսական զարգացման և հետազոտությունների կենտրոն» ՀԿ-ի և «Ագորա Սենթրլ Յուրոփ» ՀԿ-ի (Չեխիա) հետ համագործակցաբար գործարկվող «Բյուջեներ քաղաքացիների համար» ծրագրով տրամադրված ենթադրամաշնորհի շրջանակներում «Լուսափայլ» կրթամշակութային հասարակականկազմակերության կողմից իրականացվող «Հավասար պայմաններ աշխատավայրում և աշխատաշուկայում» ծրագրի շրջանակներում: Բովանդակության համար պատասխանատվություն է կրում «Լուսափայլ» կրթամշակութային հասարա-կական կազմակերպությունը, և պարտադիր չէ, որ այն արտահայտի Եվրոպական միության տեսակետները:
«Լուսափայլ» կրթամշակութային հասարակական կազմակերպությունը ներկայացված խնդիրների վերլուծության հիման վրա կազմել է աշխատանքի ոլորտի իրավիճակի բարեփոխման վերաբերյալ առաջարկությունների փաթեթ, որն ուղղված է աշխատաշուկայում հաշմանդամություն ունեցող անձանց խտրականության վերացմանը,  ինքնազբաղվածության բարձրացմանը, ձեռնար-կատիրական գործունեության խթանմանն ու աշխատավայրերում և աշխատաշուկայում հավասար պայմանների ստեղծմանը։